Nowoczesność i wygoda
Mały przedpokój – jak zaaranżować?

Mały przedpokój – jak zaaranżować?

Przedpokój w bloku to chyba koszmar każdej osoby próbującej urządzić swoje mieszkanie. Zazwyczaj niewielkich rozmiarów, jest nieustawny, nie bardzo więc wiadomo jakie dobrać meble, żeby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Zachodzi też pytanie co zrobić, by przedpokój dobrze pełnił swoje funkcje: po trosze korytarza, wejścia do domu, przestrzeni reprezentacyjnej. W końcu tworzy pierwsze wrażenie po wejściu gościa w nasze progi! A zatem, jak zaaranżować mały przedpokój, by był estetyczny i jednocześnie funkcjonalny? Podpowiadamy!


Przede wszystkim jasne barwy – rozświetlą pomieszczenie i sprawią, że będzie ono optycznie większe. Nieregularne w kształcie przedpokoje można pomalować na dwa kolory: dłuższe ściany na biało, krótsze ciemniejszą, choć wciąż jasną barwą (np. écru, kremowy czy magnolia). Do tego na ścianie małego przedpokoju niezbędne okaże się sporych rozmiarów lustro – nie dość, że będzie można skontrolować przed wyjściem swój wygląd, to również sprawi ono, że taki przedpokój będzie wyglądał na większy. Sprytnym rozwiązaniem może się również okazać położenie w poprzek pomieszczenia podłogi tak, by łączyła się ona z podłogą w salonie czy sąsiadującym pokoju, to również powiększy nam optycznie dostępną przestrzeń i nada jej sznytu nowoczesności. Do tego oświetlenie – w ciepłych barwach i z kilku źródeł. Można wykorzystać oświetlenie punktowe lub taśmy LED, takie światło na pewno doda uroku i będzie intrygować. A co z meblami do przedpokoju? Tu również mamy dla Was kilka podpowiedzi!

Meble do przedpokoju

W małym przedpokoju dobrze sprawdzą się meble wąskie, ale wysokie. Pozostawią one nieco przestrzeni i pozwolą spakować wszystko to, co niezbędne. Dobrze, jeśli drzwiczki mebli do przedpokoju są uchylne (oszczędność przestrzeni), dobrze również, jeśli ich fronty są błyszczące i jasnej barwy, rozświetli to dodatkowo cały obszar. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się meble systemowe [http://krakow-meble.pl/19-meble-systemowe?id_category=19&n=341], będzie można je dowolnie ustawiać i przesuwać, będzie również można je piętrować, co pozwoli zaoszczędzić na przestrzeni. A co, jeżeli w przedpokoju niezbędne jest wygospodarowanie miejsca na kurtki i inne okrycia wierzchnie? Z pomocą może przyjść zaprojektowanie mebli na wymiar (szafa do wnęki z przesuwanymi drzwiami) lub zastosowanie jakiegoś sprytnego rozwiązania, na przykład szafy narożnej, w kształcie litery „L”. Można również przemyśleć postawienie szafki na buty mającej jednocześnie funkcję siedziska. Przed doborem mebli stanowczo warto jest przygotować sobie listę niezbędnych w małym przedpokoju mebli, zaoszczędzi nam to później stresu przy jego aranżacji.

All comments

Leave a Reply