Nowoczesność i wygoda
 Meble tapicerowane: wersalka

Meble tapicerowane: wersalka

Urządzanie salonu, szczególnie w niewielkich rozmiarów mieszkaniu, może być trudne: nierzadko zastanawiamy się, czy wybrać do niego kanapę lub sofę przeznaczoną wyłącznie do siedzenia, czy lepiej zainwestować w wersalkę, mebel z funkcją spania. Jeżeli często odwiedzają nas goście zostając na noc, wersalka może okazać się zbawiennym rozwiązaniem. Sprawdzi się także wtedy, gdy nie mamy warunków na wstawienie do sypialni pełnowymiarowego łóżka.

Meble systemowe: cechy rozwiązania

Meble systemowe: cechy rozwiązania

Poszukiwanie mebli do aranżacji wnętrz swojego domu daje nam szansę na odkrycie różnych możliwości oferowanych przez producentów mebli i salony meblowe. Jedną z takich możliwości są meble systemowe. Przyjrzymy się dziś cechom charakterystycznym tego rozwiązania.

Nowoczesna kuchnia – czyli jaka?

Nowoczesna kuchnia – czyli jaka?

Wiele się mówi o nowoczesnych rozwiązaniach w wystroju i aranżacji wnętrz. Ciekawe rozwiązania stosuje się i w domach wolnostojących, i w mieszkaniach. Zwłaszcza projekty tych ostatnich, ze względu na ograniczoną przestrzeń do adaptacji, starają się sięgać do nieszablonowych rozwiązań. Postaramy się dziś odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda nowoczesna kuchnia.

Projektowanie kuchni – wyzwania

Projektowanie kuchni – wyzwania

Kuchnia to wyjątkowo ważna przestrzeń w domu – tu przygotowuje się posiłki, tu też często się je zjada, w kuchni toczą się rozmowy i czasem – życie towarzyskie. Dlatego projektując kuchnię w swoim domu czy mieszkaniu należy przestrzegać kilku zasad, projektowanie układu tego pomieszczenia może być nie lada wyzwaniem. O czym trzeba pamiętać, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni? Przedstawiamy garść porad, które pomogą odpowiedzieć na te pytania!

Bezpretensjonalne meble: czy są potrzebne?

Bezpretensjonalne meble: czy są potrzebne?

Aranżując wnętrze, wyposażamy je często w meble i dodatki, które narzucają określony styl i klimat pomieszczeniu czy domowi. I, choć Polacy kochają styl skandynawski, prowansalski czy nowoczesny, to aranżacja całej przestrzeni mieszkalnej w jednej tylko stylistyce trochę się jednak mija z celem. Dla komfortu życia mieszkańców domu i w celu poprawy ogólnej jego estetyki warto jest stosować równocześnie i neutralne rozwiązania, choćby w formie doboru neutralnych stylistycznie,...

Biurko w domu – niezbędne do pracy

Biurko w domu – niezbędne do pracy

W dobrze wyposażonym i funkcjonalnym domu powinno się znaleźć miejsce na biurko. Z pewnością będzie ono potrzebne dziecku lub nastolatkowi do nauki, przyda się również osobom dorosłym do pracy albo po prostu – do korzystania z komputera.

Narożnik idealny – jak go wybrać?

Narożnik idealny – jak go wybrać?

Mieszkania w blokach lub budynkach wielorodzinnych rządzą się swoimi prawami: trudno je dostosować do naszych potrzeb życiowych, niełatwo w nich wygospodarować przestrzeń, trudno również dobrać do nich meble tak, by były wygodne, funkcjonalne oraz estetyczne.

Mały przedpokój – jak zaaranżować?

Mały przedpokój – jak zaaranżować?

Przedpokój w bloku to chyba koszmar każdej osoby próbującej urządzić swoje mieszkanie. Zazwyczaj niewielkich rozmiarów, jest nieustawny, nie bardzo więc wiadomo jakie dobrać meble, żeby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Zachodzi też pytanie co zrobić, by przedpokój dobrze pełnił swoje funkcje: po trosze korytarza, wejścia do domu, przestrzeni reprezentacyjnej. W końcu tworzy pierwsze wrażenie po wejściu gościa w nasze progi! A zatem, jak zaaranżować mały przedpokój, by był estetyczny i...

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów